Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Skilpaddas flisespikkeri

Har man mer å fare med når man skriver korrekt norsk?

Skilpaddas flisespikkeri Ingen flis for liten - her er det fritt frem for alle pedanter!

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-01-08, 23:51   #11
annemede
Ser lyst på livet
 
annemede sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 18.076
Blogginnlegg: 241
annemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtidannemede har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Har man mer å fare med når man skriver korrekt norsk?

Opprinnelig lagt inn av Zoë, her.

For ikke så lenge siden, var det en nykommer som presenterte seg her på FP. Det skulle ikke gå lange stunden i selveste velkomsttråden før hun - på en uhøflig måte - ble gjort oppmerksom på at hun brukte for mange utropstegn til å bli tatt seriøst.

Jeg gremmes.

Men når hun blir gjort oppmerksom på at noen sliter med å ta henne seriøst kan hun selv velge om hun vil at andre skal ta henne seriøst eller ikke ved å holde seg til rettskrivningsreglene så godt en kan. Hvis hun derimot ikke ønsker å ikke bli tatt seriøst av de som bryr seg om slikt, kan hun bare fortsette med sin opprinnelige tegnsetting.

annemede er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
klassiker, krangling, rettskrivning


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no