Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Rasisme

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-06-07, 15:34   #11
Lisa
anglofil
 
Lisa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 6.589
Lisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtidLisa har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Rasisme

Opprinnelig lagt inn av bina, her.

Ja, men noen ganger er det nyttig med "samlebegreper". Blant annet fordi mange av disse har spesielle behov (morsmålsopplæring, som nevnt, kvinner som ikke snakker norsk, kultur på kollisjonskurs med norske lover, osv).

Det er ikke en homogen gruppe, men en slags gruppe er de likevel. De er ikke HELT "norske". De er ikke helt integrert i samfunnet. Barna begynner på skolen og kan omtrent 4 norske ord. Skal man stille like uforberedt og like overrasket hver gang? Eller kan man telle dem opp (gruppere dem) allerede på forhånd?

Fy f*** så trist lesing. Håper ikke du overfører dine holdninger til dine barn.

SLUTT å se på folk som er født og oppvokst i Norge som "DE". De er like mye norske som det du og dine barn er. Det er takket være slike holdninger at det hele tiden skapes "oss" og "dem". hvordan i all verden skal folk kunne føle seg inkludert i samfunnet så lenge det finnes slike holdninger som du har? Når folk er født og oppvokst her i landet så har de ikke nødvendigvis noen andre holdninger en det du har.

De spesifikke probleme du peker på er forbeholdt visse grupper, ofte asylsøkere eller flykninger. Da kan du vel referer til de som det de er?

Lisa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:05.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no