Sv: Mat og helse for muslimer?
Opprinnelig lagt inn av Milfrid, her.
I isa kjørte jeg en time hver vei for å kjøpe kjøtt på whole foods marked som var vesentlig mindre mørt og nye dyrere, men ikke proppfullt av hormoner og hadde sett dagslys (og året erter vi flyttet til Norge fikk de den butikken i gangavstand fra der vi bodde….)
Men det var total avsporing da!
Litt avsporing, men da vi var i USA i 2018 kom vi til det første hotellet midt på natten. Om morgen gikk jeg ut for å kjøpe det vi ikke hadde pakket (tannbørster, såpe og slikt) og t litt turmat. Jeg vandret rett inn på en Wholefood og trodde jeg var kommet til himmelen. Lykkelig tenkte jeg at dette blir bra. Når en radom matbutikk i et tilfeldig nabolag så slik ut 
Jeg lærte jo ganske raskt at virkeligheten var high fructose corn sirup og ultrapasteurisert melk. Og at Wholefood ikke var veldig utbredt.
__________________
F-I-R-E
Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
|