Sv: Julaftendilemma
Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.
Men hvorfor sier så mange i tråden at man skal invitere når det er TYDELIG at gjestene er frekke, tar seg til rette og overkjører alt? Fordi det er familie? Nei, det går jeg ikke med på (selv om jeg selvfølgelig skjønner at det ofte blir sånn). Jeg synes ikke du trenger å ta Samtalen heller, jeg, svigers er nok så etablerte i sine handlings- og væremåte, at du neppe klarer å forandre dem.
Jeg synes du skal spørre deg selv om hvem som er viktigst. Ungene eller svigers? Hvis svaret er ungene synes jeg du skal droppe svigers (annet hvert år som før) slik at dere også får beholde deres lille tradisjon med ro og fred. Og det er ikke lett å si sånt til familien, jeg turte det først nå i år, når samtlige fikk beskjed om at de ikke var velkomne til oss i år fordi vi skal feire alene. 
Hvis det er enighet i familien om at det er sånn. Men ofte er ikke han og hun 100% enige om hvilke svigers som er mest slitsomme og hvem som har det mest ok opplegget. Alle i en familie er like mye verdt, også mannen. Derfor. Hvis mannen er enig så er det jo bare å kjøre hard linje, det er jo ikke synd på dem på noen måte.
__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012
|