Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

I disse lavkarbotider ...

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-10-11, 23:44   #11
M&M
Superduper
 
M&M sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 1.245
M&M imponerer mange og er sikkert smartM&M imponerer mange og er sikkert smartM&M imponerer mange og er sikkert smartM&M imponerer mange og er sikkert smartM&M imponerer mange og er sikkert smartM&M imponerer mange og er sikkert smartM&M imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: I disse lavkarbotider ...

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

M&M: Det er jo fint at du anerkjenner at dette har du ikke kompetanse til å bedømme i det hele tatt. Men det er ganske idiotisk å gå hardt ut og påstå at det er "bevist" null sammenheng mellom kolesterol og hjertesykdom, når kilden du har til det er "Pål", mens for eskempel the Lancet godt og grundig dokumenterer det motsatte.

Man trenger ikke være dum for å ikke ha oversikt over alt mulig, men man er ganske dum hvis man velger kildene sine på den måten.

Og jeg gidder ikke sukre med , kjenner jeg.

Jeg er ikke utdannet og jobber heller ikke innenfor dette så min kompetanse kommer fra flere forskningsartikler som sier det motsatte enn den i The Lancet. Og dersom du er interessert kan jeg godt komme med mine kilder? Jeg ønsket bare å gjøre dette lett forklarlig, da det å lese side opp og side ned på vitenskapelig engelsk er noe de fleste glatt hopper over! Derav "Pål" sin forklaring som jeg mener er et godt sammendrag av det jeg har lest!

__________________
M(-04)&M(-07)
M&M er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:58.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no