Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Må vi forsøke å forstå alt?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-02-16, 14:07   #11
Billa
Usedvanlig begavet
 
Billa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 8.097
Billa har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Må vi forsøke å forstå alt?

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

Det er forskjell på å forstå og å ha forståelse for. Jeg mener vi skal forstå, men ikke ha forståelse for det. Men for å kunne jobbe aktivt imot må vi skjønne hvordan kultur, samfunn og mennesker virker. Det er ikke nødvendig med inngående kjennskap for oss alle heldigvis, men jeg tror det er en fordel om de fleste av oss forstår at dette fungerer annerledes enn om tilsvarende forhold skulle oppstått i dagens Norge. Og samtidig ha i bakhodet at det ikke er alt ved vårt samfunn som er helt hundre heller på dette området. Det er ikke veldig langt mellom hver gang man ser uttalelser som "hun var ikke mye barn nei" om jenter i ungdomsskolealder.

Jeg har ikke sett noen påstå at likestillingen og synet på unge jenter alltid er helt bra i Norge, men jeg vet faktisk ikke hvordan jeg skal respondere på innlegget ditt.

__________________
Mvh Billa
***If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much*** Jacqueline Kennedy Onassis
Billa er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no