Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Må vi forsøke å forstå alt?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-02-16, 13:47   #11
Katta
maler
 
Katta sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2008
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.284
Blogginnlegg: 92
Katta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme omKatta har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Må vi forsøke å forstå alt?

Opprinnelig lagt inn av Billa, her.

Det er ikke noe alternativ. Jeg bare klarer ikke skru om til å skulle ha forståelse for en usunn tradisjon som primært gagner menn. Mitt problem - helt sikkert - men jeg har bare lyst å sette foten beinhardt ned for å skulle opprettholde mulighet for ekteskap mellom eller med barn her i Norge. Jeg klarer liksom ikke se forbi tvangsaspektet, ufrivillighetsaspektet og jenter brukt som middel i mannsdominerte kulturer. Jeg VET det ikke er en særlig fornuftig løsning.

Det er forskjell på å forstå og å ha forståelse for. Jeg mener vi skal forstå, men ikke ha forståelse for det. Men for å kunne jobbe aktivt imot må vi skjønne hvordan kultur, samfunn og mennesker virker. Det er ikke nødvendig med inngående kjennskap for oss alle heldigvis, men jeg tror det er en fordel om de fleste av oss forstår at dette fungerer annerledes enn om tilsvarende forhold skulle oppstått i dagens Norge. Og samtidig ha i bakhodet at det ikke er alt ved vårt samfunn som er helt hundre heller på dette området. Det er ikke veldig langt mellom hver gang man ser uttalelser som "hun var ikke mye barn nei" om jenter i ungdomsskolealder.

__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012
Katta er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no