Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Nordmenn sutrer seg til sykmelding

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-12-10, 00:02   #14
kie
weird
 
kie sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.456
kie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme omkie har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Nordmenn sutrer seg til sykmelding

Opprinnelig lagt inn av Billa, her.

Vi må slutte å fokusere på "hva _jeg_ får igjen" for å jobbe i en 20 % stilling, og heller se verdien av jobben man gjør utover egen nesetipp.

Men dette med å tenke "hva lønner seg for meg" er i så fall ikke noe spesielt for syke folk?

For ikke lenge siden var det f.eks. en artikkel i media rettet mot studenter. Temaet var at man måtte passe seg for å ikke jobbe så mye at man mistet stipend fordi det ikke lønnet seg. Noe som ser ut til å være akseptert. "Alle" forstår at en student velger å legge opp sommerjobbing og førjulsjobbing slik at de skal få mest mulig "gratis" av det offentlige.

Det er ganske mange andre eksempler også. F.eks. skatt. Hvordan få mest mulig fradrag, hvordan betale minst mulig, hvordan holde seg akkurat innenfor offentlige støtteordninger osv.

Jeg vil si at det er mye mer forståelig at en som er syk tenker slik, all den tid det også er helse og ofte liten totalkapasitet med i dette regnskapet.

Jeg ville i alle fall syntes det var mye mer fair om man snakket om holdninger uten at man kun fokuserte på en gruppe der de fleste er ufrivillige medlemmer.

__________________
You did in your twenties what you knew how to do. When you knew better, you did better. And you should not be judged for the person that you were, but for the person that you're trying to be and for the woman you are now. -- Maya Angelou
kie er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no