Sv: Noen som IKKE er redde for MUK?
Hva er "rein" mat forresten? Svigermor lager elghakk av det kjøttet som ikke blir steik eller grytekjøtt. Det er ikke finfint kjøtt og kan slumpe borti å ha små beinrester. Jeg har aldri sett på det som annet enn et ok produkt.
Hva regner man som avfall og hva regner man som mat?
I Brasil fikk jeg servert dessert hjemme hos en fattig familie. Det var kandisert melonskall. Det smakte veldig godt og i den rette konteksten kunne det nok ha blitt ganske trendy. Med rett stæsj og rett promotør ville ingen tenke på at det er avfall slik vi vanligvis tenker om melonskallet.
Man kan fint leve sunt om man ikke har verdens beste råd, men jeg opplever at noen blir opphengt i det med "ren" mat og at det må være øko osv for at det skal være sunt. Det er minimal forskjell næringsmessig på øko og konvensjonelle produkter. Det er miljøet som i første rekke har godt av øko. Økolettmelk og vanlig lettmelk er det så godt som ingen forskjell på for den som drikker den.
Frosne grønnsaker er ofte sunnere enn friske.
|