Sv: Barnehagen har ødelagt Reimatec-dressen!
Opprinnelig lagt inn av Isolde, her.
Jeg er overrasket over at så mange synes at barnehage tøy skal kunne ødelegges av maling. Det forklarer jo kansje hvorfor 50% av avdelingen min har skikkelig slitte og ødelagte utetøy som ødelegger litt for utegleden fordi de blir våt igjennom, kald, tung å bevege seg i osv. Altså om holdningen der ute er at det ikke er så nøye hvordan barnehagetøyet er fordi det kan bli ødelagt når som helst. .
For noe tøys. Det er ingen som sier det i denne tråden. Så vidt jeg kan bedømme går det bare et skille mellom de som "klikker i vinkel" og blir "fly forbannet", og de som synes oljemalinglek var dumt og tankeløst, men ikke går av skaftet på grunn av dette.
Hvordan du ut fra det kan lese at folk er likegyldige til barnas påkledning i barnehagen er meg en gåte.
Og hvis dere har et så stort problem med barnas utetøy i barnehagen din burde du informere foreldrene - regner med at det er et ansvar som også ligger hos barnehagen.
__________________
You don't have to be black to sing the blues
From what I gather all you got to be is blue
(Joan Baez)
|