Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Må vi forsøke å forstå alt?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-02-16, 10:31   #11
Darth
En, av to-tre
 
Darth sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2011
Innlegg: 5.177
Darth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt avDarth har mye å være stolt av
Standard

Sv: Må vi forsøke å forstå alt?

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Selvfølgelig så er det ikke slik at alle barn som giftes bort er gjort så i kraft av beskyttelse. Selvfølgelig handler det om penger, kvinnesyn og en hel del annet. Men jeg tror allikvel det er klin umulig for oss, i trygge, varme, rike, bombefrie Norge å sette seg inn i hvilke kvaler noen familier har. Når valget står mellom å gifte bort ungen din til en mann du tror vil ta vare på henne og ikke slå henne på den ene siden, eller en framtid hvor hun mest sannsynlig vil bli kidnappet av IS på andre siden og utsatt for massevoldtekter og annen vold.

Og igjen; av de som har kommet til Norge, og om det da viser en generell trend; så er det snakk om par der begge er relativt unge.

Dette synes jeg blir alt for svart-hvitt. Er det virkelig sånn at det står mellom å gifte bort barnet sitt til en gammel mann - og kidnapping og voldtekt? Neppe. Det er ikke det som er vanlig. I Syria er det kanskje en reell fare akkurat nå, men dette her er jo ingen ny praksis, og det er slett ikke bare i Syria det praktiseres. Jeg ser ingen behov for å romantisere denne praksisen med å gifte bort døtrene sine som barn.

Darth er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no