Sv: Er norske barn friskere?
Opprinnelig lagt inn av Esme, her.
Spise masse nøtter selv da? Jeg har ingen allergier men mannen min er veldig allergisk mot en del ting.
Hun har fått noe kumelkproteiner da, jeg oppdaget at mannen min blander inn smør i middagsmaten hennes, jeg har brukt rapsolje. Men hun har ikke reagert og smør er vel kanskje mer prosessert og tåles bedre enn ferskmelk? Hun kommer ikke til å få vanlig melk før hun er året har jeg tenkt.
Jeg liker ikke å amme, og har gjort det bare fordi det er Lurt når de er små, så jeg kutter med det samme det ikke er noe helsegevinst lenger.
Det er ikke helsegevinst i astma- og allergigaten etter 4 mnd alder OG gluten er introdusert slik man ser verden idag. Som du vet kan jo det endre seg, dette er et område det forskes mye på. Men infeksjonsmedisinerne anbefaler at man ammer i hvertfall til ungen nærmer seg året da man mener antistoffene har endel å si. Ernæringspolitisk er ikke morsmelk overlegent noe som helst når de er blitt så store.
Men hva skulle du erstatte morsmelken med hvis du ønsker å begrense kumelkprotein? Det er en utfordring når de er blitt så store. Alle vanlige morsmelkerstatninger inneholder jo kumelkprotein på linje med vanlig melk.
__________________
Storebror 2002 - Toern 2003 - Plutt 2009 - Mikro 2012
|