Niobe skrev:
Jeg håper og tror at vi vil se mer av dette; at vitner som på forhånd var ventet å gi udelt støtte til Øygard, har gjort seg noen tanker etter det som allerede har kommet opp i retten. Når man i ettertid ser samtaler, utsagn og situasjoner i lys av nye opplysninger, så ser det kanskje annerledes og mindre uskyldig ut enn man først tenkte.
Krogvold gir fortsatt full støtte til Øygard, selv om han er forferdet etter Skype-meldingene.
Til tross for at Morten Krogvold framholder at de to kun er bekjente og gode samarbeidspartnere, opplyste han til retten tirsdag at han hadde snakket med Rune Øygard så sent som dagen før han skulle vitne i overgrepssaken.
Fy F. Det virker som om hele hans vitnemål går ut på å bortforklare, og også få fram hvor mye "ubehageligheter" han har hatt.
- Det har vært hatmeldinger. Det har til og med kjørt opp en bil utenfor huset, kona så en bil med to-tre mann satt utenfor huset i rundt 20 minutter om natta, sier han.
- Har du tenkt noe på hvordan denne situasjonen er for fornærmede, spør bistandsadvokat Nina Emilie Braathen Hjortdal.
Virkelig bra at
noen stilte det spørsmålet!! Jeg har vært i tvil om aktor er tøff nok til å ta fatt i påstandene fra vitneboksen. Jeg reagerte på den synsingen som en av de første vitnene fikk komme med, at hvis det var begått overgrep, så var det ihvertfall ikke snille, gode Rune som hadde gjort det. Siden leste jeg dette, som satte på plass det jeg hadde følt.
http://www.aftenposten.no/meninger/kommentarer/Rykter-fra-vitneboksen-7021109.html
Jeg er redd for at karaktervitnene ikke skal vise at den fornærmete jenta er "løsaktig" som noen tror. Men vise til at jenta skal ha snakket om overgrep fra andre menn. At det kan være noe hun dikter opp for å få sympati, for så å trekke det tilbake. Også spre rykter om at hun kan ha vært utsatt for overgrep fra andre, og at hun kan være ustabil og anklaget ordføreren etter en krangel. Hennes psykiske tilstand er det eneste forsvareren kan bruke, Rune Øygard har jo kjørt seg helt opp i et hjørne. NB, jeg tror
ikke han er uskyldig. Men det kan være at jenta har vært litt umoden og dramatisk i 13-14 års alderen. Det er forskjell på en 13-åring og en reflekterende 16-åring, det håper jeg aktor slår ned på. Å ha en hel rekke av vitner sitte og gjenfortelle slarv i dagevis må retten gå lei av. Jeg håper det blir så ekstremt at det virker mot ordføreren, ikke til hans fordel.