Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Stigmatisering av overvektige

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-03-08, 23:47   #8
Maz
Pauset
 
Medlem siden: Dec 2006
Hvor: Barteby
Innlegg: 7.430
Maz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt avMaz har mye å være stolt av
Standard

Sv: Stigmatisering av overvektige

Opprinnelig lagt inn av Esme, her.


Jeg kommer aldri til å slutte å forundre meg over at mennesker som absolutt hater at deres kropp blir sett på og kommentert, synes at det er vanskelig å forstå at andre som heller ikke har et godt forhold til kroppen sin, (men av andre årsaker) heller ikke liker det.

:har vært tynn, har vært tykk, skjønner alle sammen, kombayah:

En kan jo skjønne veldig godt at andre ikke har et greit forhold til kroppen sin og samtidig mene at samfunnet ikke fordømmer de undervektige på samme måte som de feite.

Klart det må være vanskelig når alle tror man er anorektiker. Men jeg ville heller tillegges mer selvkontroll enn det jeg har, enn å bli kategorisert som dum og helt manglende i selvkontroll. Men det betyr ikke at jeg ikke har empati for enkeltpersoner.

Maz er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
livserfaringer, overvekt, selvbilde, spiseforstyrrelser, stigmatisering, undervekt


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:23.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no