Sv: Har du blitt hersket med/trakassert på grunnlag av kjønn, i arbeidslivet?
Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.
Ellers er jeg også glad for at vi på vår jobb har rom for spøk, flørt og velment harsellering og "tyning". Jeg sa for eksempel til en ung kollega i går at "du er jo bare en liten gutt!". (I en sammenheng der vi skulle gå gjennom erfaringene vi hadde som kunne være relevante i det nye prosjektet vi starter, og mannen som gikk gjennom sin "CV" først måtte snakke veldig lenge, fordi han er en "gammel" fyr og dermed hadde masse, masse erfaring som var aktuell. Men denne unge jo er, ja, ung. Og dermed har kort CV. Og dermed var det håp om å snart komme seg til lunsj:ror: ). :
Og slike ting er jeg helt enig i at det er velment og litt "tyning" - og jeg mener at det bidrar til et bedre arbeidsmiljø.
Men tro meg... hadde du vært mann og sagt "du er jo bare ei lita jente!" - så ville mange i denne tråden her hevdet at du trakasserte den unge jenta og var en fordomsfull gris.
|