Sv: Når er det "lov" å pynte treet?
Opprinnelig lagt inn av bina, her.
Spennende! Kan jeg spørre hvorfor? Fått nok av tradisjonell jul? Men dere beholder gaver og sånt?
Jeg har vokst opp med å ikke feire jul, og føler vel at det blir litt dumt om jeg skal entusiastisk begynne, som voksen, med å feire tradisjonell jul bare fordi alle de andre gjør det. Spesielt siden jeg er ganske overbevist om at Jesus ikke ble født 24. desember. 
Gaver er det litt opp og ned med. I år kommer vi til å satse på hjemmelagde greier, konfekt og sånn, bøker og spill. Til andre, altså. Det er et kompromiss mellom meg og mannen, jeg synes jo det blir litt pussig å plutselig overøse andre med stæsj akkurat fordi det er i slutten av desember, men samtidig, hvorfor ikke? Men ikke pokkern at det blir en haug med duftsåper og plastikkting, heller noe som da får frem essensen, nemlig tid, samvær og kos.
Til våre egne barn blir det litt samme opplegget, men jeg har ikke funnet ut helt hva enda.
Julekortene er jeg fortsatt i tenkeboksen med, men lurer på om det heller blir en slags nyttårsgreie, siden det er mer logisk for meg. I tråd med "oppsummering av året"-tankegangen.
Kuppet jeg tråden nå?
|