Sv: Pride-avatar!
Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.
Om det er lov med litt hjertesukk i denne tråden også: er jeg den eneste som føler pride er ekstra viktig i år? Om noen f.eks. har vært inne på Nationaltheatrets FB-side og lest reaksjonene på deres pride-innlegg så er det ganske sjokkerende. Og jeg har lest flere andre som får samme reaksjoner.
For meg så virker det som å bytte til pride-logo har mindre preg av pink-washing i år, og mer faktisk aktivisme og motstand mot hvor konservative krefter vil drive verden.
Jeg er enig. Fikk med i sidesynet en post (men kvalitetssjekket ikke, så gudene vet) om hvordan en hel del av de amerikanske tech-selskapene nå lar være å fronte Pride i logoene sine. Det er et godt argument for hvorfor det er et poeng bare å legge inn regnbue i juni, selv om man kanskje ikke gjør så mye annet - man viser solidaritet, i det minste.
|