Sv: Gruffetråden #10
Opprinnelig lagt inn av My, her.
Les andre avsnitt i Blå sitt innlegg.
Det er ikke alltid man planlegger å for eksempel dra til niese med take-away sushi. Noen ganger får man slike ideer litt spontant. selv om det regner, og man ikke har med seg bærenett, ikke engang veske, bare mobil og kort i lomma. Alså bare ett eksempel. Men det er som sagt grunner til at man av og til finner det for godt å handle, selv om man ikke har med seg veske/nett/ryggsekk, fordi man ikke hadde planlagt det i utgangspunktet.
Nye poser overalt må man ha da, hvis den første man får går i stykker, eller den medbragte posen blir full. Og uansett hjelper det ikke på problemet med ukurante størrelser og materialer som ikke kan gjenbrukes som søppelposer, slik at dette må kjøpes utenom.
Okay, jeg har selv nesten alltid nett eller pose i jakka e.l. Jeg preges vel også av at jeg uhyre sjeldent går innom et sted uten å ha planlagt det. Det er kanskje ikke alle som misliker handling i samme grad som meg.
|