Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Henrik Syses innlegg om å være sliten pappa i ferien

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-08-07, 15:16   #18
Nenne
Introvert optimist
 
Nenne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 24.538
Blogginnlegg: 202
Nenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Henrik Syses innlegg om å være sliten pappa i ferien

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Da sitter vi med forskjellig opplevelse av budskapet til Juritzen. Syse mer enn antydet at mødre takler dette "feriestyret" bedre enn fedre. Det er dette jeg opplever at Juritzen angriper, budskapet (og humoren rundt) at fedre takler barna og ferie så mye dårligere. Jeg kan ikke se at Juritzen angriper foreldre som blir slitne av barna sine, han angriper Syse som far. Det jeg synes man kan diskutere er hvorvidt dette ble gjort på en for direkte og personlig måte. Jeg synes Juritzen burde gått mer på sak, og ikke person. Men han ønsket vel blest antar jeg, og satset på mer ufint spill.

Det er utrolig at det går an å lese dette så forskjellig. Jeg tolket Syse slik som Polyanna. Nøyaktig likt faktisk og Juritzen viser i mine øyne minimal forståelse for at det kanskje er littegrann mer krevende med fire enn med en. Jeg synes definitivt han angriper Syse og andre foreldre som tør å innrømme at det er krevende å ha barn.

__________________
Nenne

Storesøster (juli -99), Storebror (mars -02), Lillebror (oktober -04)
Nenne er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no