Sv: Hvor pyntet må barn/ungdom være som gjester i en konfirmasjon?
Opprinnelig lagt inn av Filifjonka, her.
At barn ikke går i joggebukse i barnehagen betyr ikke nødvendigvis at de ikke FÅR det -altså at det er noe de har ønsket seg og blitt nektet. Mine unger har svært sjelden brukt joggebukser, de har hatt andre myke og gode bukser som på ingen måte har hindret dem i å bevege seg, og de har aldri uttrykt noe ønske om å heller gå i joggebukser.
Og dette bunner jo sikkert i at jeg ikke er noe glad i joggebukser og derfor ikke har kjøpt det til daglig bruk - men det er altså mulig å være et lykkelig og aktivt barn i andre bukser også.
Det er ingen som har sagt at alle bruker joggebukse med mindre de blir nektet, eller at det er et mål at flest mulig barn skal gå med joggebukse. Selvsagt er det mange barn som går i andre klær, og som ikke ønsker å gå i treningsbukser, men det er ikke det vi snakker om. Vi snakker om der foreldrene nekter barna å gå i joggebukser eller treningsbukser på skolen selv om de vil, fordi foreldrene da ikke synes barna er skikkelig kledd, mener at de godt kan ha på seg noe penere i klasserommet, og mener at treningstøy bare skal brukes til trening.
Jeg har da sett mange på forum har skrevet noe sånt, både når det gjelder skolebarn og barnehagebarn. Deres barn får ikke gå rundt i joggebukse, for det tar seg ikke ut når man er ute blant folk.
__________________
µ 05 07 07
|