Sv: Steke ribbe over natten?
Opprinnelig lagt inn av Elisabet, her.
Takket være FP så har jeg laget den mest fantastiske ribba i hele verder. Har aldri klart å lage ribbe før uten problemer eller perfekt, men denne var fantastisk. Har lest ribbeoppskrifter både her og der og litt tips herfra og derfra og både ribba og svoren ble bare helt fantastisk.
Så noen sa noe om å legge den på hodet i havsalt også, men jeg hadde ikke havsalt, men la ribba på en tynn seng av maldonsalt i går kveld isteden. Og langtidsstekt i dag og siste 20 minuttene på 225 grader og varmluft og vips ferdig. Og all svoren var like fin og jeg har både søster og unger som peller av mye av fettet på ribba når den blir laget på vanlige måten, nå ble det ikke pellet av noe fett, for det var liksom ikke der på samme måten det fettet i ribba når man langtidsstekte. Det var liksom smeltet sammen med kjøttet og smakte bare enda bedre.
Nettopp, når jeg har snudd ribba ned i vann før, så har fettet blitt kokt og ligget som et eget lag. Kokt fett er motbydelig synes jeg.
|