Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-12-15, 01:20   #1
Odelia
Bør lage seg en tittel selv
 
Odelia sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Innlegg: 4.836
Odelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner til
Standard

Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Tvillingene går i samme klasse, og har, fra de var 4-5 år, feiret med hvert sitt barneselskap. De har mange felles venner, og nære venner på tvers av kjønn, men i år ønsket begge å invitere både guttene og jentene i bursdagen sin. All den tid det er rett før jul og folk har mange arrangementer sa vi at de i så fall må ha felles selskap da vi ikke ser at folk ser syn på å komme hit i selskap to dager på rad med alle de samme ungene. Så det blir felles bursdag hvor begge inviterer alle i klassen. De går i 2. klasse og det har ikke vært praksis at man har invitert på tvers av kjønn i klassen enda. So far so good.

Så kommer dilemmaet. Vi har pratet med ungene om at det ikke er sikkert at de får gave fra alle, og at det viktigste er at de kan komme (dette gjør vi i forkant av hver bursdag for å rette fokus mot hva som egentlig er det kjekkeste med å feire bursdagen sin). I år har vi understreket dette ekstra mye all den tid de nå inviterer venner de vanligvis ikke har invitert, og at det ikke er sikkert at alle syns det passer å gi en (ekstra) gave (spesielt nå rett før jul, men akkurat det unnlater vi å nevne for dem), og at det er viktigere at de kan komme og feire med dem enn at begge får gave fra alle. Dette er de heldigvis fullt innenforstått med, men er dette noe vi bør uttrykke overfor foreldrene slik at de ikke føler press, eller tenker dere at folk ikke føler seg tvunget til å gi til begge når begge står som vertskap? Jeg og mannen finner liksom ingen god måte å skrive dette på uten at det blir teit/virker som at de i alle fall forventer gave fra samme kjønn, m.m. Vurderer å skrive noe a la: "Det er viktigere at du vil feire med oss enn at du har med gave", men vet ikke helt...? (Hvis overskriften var misvisende skyldes det kun dårlig språk fra meg; vi lurer altså ikke på om de kan forvente seg gave fra alle, men om vi skal gi uttrykk for dette eller om det er like selvsagt for andre som for oss at dette står nokså åpent.)

Hva tenker dere? Hadde dere følt dere stod fritt til å gi kun til den ene om deres barn fikk invitasjon fra tvillinger i samme situasjon som over? (Invitasjonen til guttene er i mer guttestil, mens jentene får prinsesseinvitasjon, og alle får kun én invitasjon men hvor begge altså står på siden de hadde et stort ønske om at de kom for den andre også.) Eller er det behov for en presisering her?

Odelia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 01:25   #2
Niobe
Personlig pessimist
 
Niobe sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 28.116
Blogginnlegg: 11
Niobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme omNiobe har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg hadde tatt det som en selvfølge at vi skulle gi gave til begge.

__________________
«If you can’t be a good example, at least be a horrible warning.»
- Aileen Wuornos, seriemorder
Niobe er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 01:31   #3
Skilpadda
flisespikker
 
Skilpadda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 35.826
Blogginnlegg: 676
Skilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg ville tatt det som en selvfølge å ha med gave til begge, på samme måte som når to (eller flere) ikke-beslektede klassekamerater slår sammen feiringen sin og inviterer hele klassen.

__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
Skilpadda er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 01:32   #4
Bayone
snur
 
Bayone sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 5.646
Blogginnlegg: 4
Bayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt liktBayone er virkelig godt likt
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Går det an å skrive invitasjonene til jentene fra jenten og til guttene fra gutten og nevne i en setning at bursdagen blir feiret sammen med den andre? Da kan de som leker med begge kanskje føle det naturlig å ha med gave til begge, men at det ikke føles som noe "krav".

__________________
2001 2004
Bayone er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 01:35   #5
zinatara
Bør lage seg en tittel selv
 
zinatara sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2011
Innlegg: 6.802
zinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelenzinatara er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg hadde kjøpt til begge. Det er jo mange selskaper der flere feirer sammen og der man inviterer hele klassen. At de som feirer er tvillinger gjør ikke stor forskjell for meg.

zinatara er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 01:53   #6
Odelia
Bør lage seg en tittel selv
 
Odelia sin avatar
 
Medlem siden: Jul 2009
Innlegg: 4.836
Odelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner tilOdelia er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Ungene gjorde et stort nummer ut av at alle invitasjonene skulle være fra begge to (sikkert fordi den ene gjerne har fått være gjest i den andres selskap tidligere, men kjent på at det har vært dumt at gode venner av det motsatte kjønn primært har vært invitert i den andre tvillingens feiring, og omvendt). Ellers hadde dette vært en god innfallsvinkel.

Jeg ser sammenligningen med at man hadde gitt til begge dersom det var to venner som hadde feiret sammen, men det vi ser på som "problematisk" her er at man ikke har begynt å feire med hele klassen enda og at de liksom blir påtvunget å feire en unge de gjerne ikke hadde regnet med. Da tenker jeg primært på folk som evt måtte slite med økonomien, ig hvor dette gjerne kan tippe lasset (kjenner ikke til at dette er et reelt problem i klassen, men det betyr jo ikke at det ikke er det). Nå ga jeg beskjed om dette på sist foreldremøte bare for å lufte stemningen litt om noen hadde noe imot at vi gjorde det slik i år, og fikk ingen negative innvendinger, men igjen er vi redd for å sette noen i en potensielt vanskelig situasjon.

Ser at flere skriver at de hadde gitt til begge to (det hadde vi også), men er det slik at man ikke hadde våget å bare gi til den ene om det var det som føltes naturlig/forsvarlig?

Odelia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 03:06   #7
Veslemøya
Bør lage seg en tittel selv
 
Veslemøya sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 1.521
Veslemøya er populærVeslemøya er populærVeslemøya er populærVeslemøya er populærVeslemøya er populærVeslemøya er populær
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg synes ikke dette er noe dere skal tenke på i det hele tatt. Det er to tvillingpar i klassen til min eldste. Det ene tvillingparet, gutt og jente, inviterer alltid hele klassen sammen. Jeg har aldri tenkt at jeg ikke skal gi jenta gave selv om min sønn sjelden leker med henne. Han blir jo invitert i bursdag til flere jenter i klassen som han ikke leker med på fritiden.

__________________
Meg og halen. <3
Veslemøya er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 08:35   #8
Adrienne
Hertuginne
 
Adrienne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Østlandet
Innlegg: 18.724
Blogginnlegg: 40
Adrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme omAdrienne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Storebror har gutt/jente-tvillingpar i klassen og der fikk vi presisert sist gang det ble invitert til bursdag at jentene gir gave til jenten og guttene gir til gutten. Året før tror jeg foreldrene syntes det ble litt mye gaver fordi alle gav til alle.

__________________
Å dra nytte av gode råd krever større visdom enn å gi dem. John Churton Collins
Adrienne er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 08:52   #9
Floksa
can-jur
 
Floksa sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Hvor: Vinterland
Innlegg: 18.253
Blogginnlegg: 121
Floksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Spørsmålet er vel om dere er komfortable med at ungene får 25-30 (hver ikke hvor mange det er snakk om) gaver. Det praktiseres ulikt. Noen bursdager deles og man skal bare gi gave til den man er invitert til. Noen vil ikke ha gaver. Noen hadde en pengebøtte der man kunne legge i penger (maks 20 pr bursdagsbarn, var 5 som slo sammen og feiret tror jeg og 55 inviterte) osv. Finnes et utall løsninger.

__________________
F-I-R-E

Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
Floksa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 08:59   #10
Tjorven
ej ikke møjkets heije
 
Tjorven sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 42.486
Blogginnlegg: 183
Tjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg ville tatt med gave til begge uansett. Særlig siden de går i samme klasse. Det skjer jo relativt ofte at bursdagen er med hele klassen, og de kjøper jo presang helt uavhengig av kjønn.

Snuppa har vært i et par fellesbursdager hvor hun knapt vet hvem et av bursdagsbarna er. De gangene har det vært presisert at man bare kjøper gave til den av bursdagsbarna man faktisk kjenner, og da har hun bare gjort det.

Snuppa pleier å ha fellesbursdag med en av gutta i klassen sin, og da har alle gjestene hatt med gave til begge. Jeg tenker at det blir likt selv om dine er tvillinger.

__________________
Snuppa 05, Knerten 07
Tjorven er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 09:11   #11
emm
Men først, kaffe!
 
emm sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.552
emm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme omemm har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Her praktiserer vi gave til begge der det er dobbelbursdag. Jeg ville også latt det fremgå av invitasjonen, at begge inviterer. At noen gir kun til ene, eller litt finere til ene, er greit å forberede de på. Det kan jo skje.

emm er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 09:12   #12
Nenne
Introvert optimist
 
Nenne sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 24.519
Blogginnlegg: 202
Nenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme omNenne har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

To gutter på trinnet til storebror, begge sommerbarn, har feiret sammen på slutten av sommerferien/starten av skoleåret. De går i forskjellige klasser og har presisert på invitasjonen at man gir gave til den man går i klasse med. Så det går an å presisere sånn, men deres tilfelle er annerledes for alle går jo i samme klasse. Jeg ville ha gitt til begge to uten å tenke meg om en gang.

__________________
Nenne

Storesøster (juli -99), Storebror (mars -02), Lillebror (oktober -04)
Nenne er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 09:27   #13
Skilpadda
flisespikker
 
Skilpadda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 35.826
Blogginnlegg: 676
Skilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Opprinnelig lagt inn av Odelia, her.

Ser at flere skriver at de hadde gitt til begge to (det hadde vi også), men er det slik at man ikke hadde våget å bare gi til den ene om det var det som føltes naturlig/forsvarlig?

Usikker på hva du egentlig spør om. For min del synes jeg det er naturlig å ha med gave til noen man er invitert i bursdag til, selv om det evt. ikke er noen man er mye sammen med til vanlig. Vi ville ikke komme på tanken å ikke kjøpe til begge, med mindre det ble kommunisert på forhånd at man skulle det - for eksempel for å redusere gavemengden. Det er jo en god og forståelig grunn, men dette må nok sies eksplisitt dersom man vil at gjestene skal tenke sånn.

Poden var en gang i bursdag der fire kamerater feiret sammen. Da fikk vi en e-post på forhånd om at foreldrene ikke ønsket at vi skulle legge mye penger i gavene, for hovedsaken var å ha det gøy sammen. De skrev at vi ikke skulle bruke mer enn maks 50 kr fra hver familie til hvert barn, og oppfordret oss til å gjerne gå sammen flere for å spleise. Det synes jeg var en veldig fin og grei ordning, for det er ikke lett å finne en ordentlig gave til 50 kr, men om 3-4 går sammen, er det lettere.

__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
Skilpadda er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 09:56   #14
Tussa
Ferdiglada
 
Tussa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 11.934
Tussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme omTussa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Opprinnelig lagt inn av Skilpadda, her.

Vi ville ikke komme på tanken å ikke kjøpe til begge, med mindre det ble kommunisert på forhånd at man skulle det - for eksempel for å redusere gavemengden.

Dette

__________________
Gut 02 Jente 05
Tussa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 10:02   #15
dharma
Lager seg en tittel.
 
dharma sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2007
Innlegg: 3.284
dharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt liktdharma er virkelig godt likt
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Når de går i samme klasse og hele klassen inviteres, så hadde jeg helt klart gitt gave til begge. Storebror har vært i flere bursdager der gutter og jenter har feiret sammen og har gitt til begge.

dharma er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 10:04   #16
løve70
Enda en som trener
 
løve70 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2007
Innlegg: 18.743
løve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt avløve70 har mye å være stolt av
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Opprinnelig lagt inn av Niobe, her.

Jeg hadde tatt det som en selvfølge at vi skulle gi gave til begge.

:jepp:

løve70 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 10:07   #17
Blå
Dårlig husmor
 
Blå sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.125
Blogginnlegg: 78
Blå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme omBlå har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg ville syntes at det var naturlig å gi gave til begge.


Om dere ikke ønsker det kan dere fint skrive at dere ikke forventer det, men foreslår at jentene gir til jenten og guttene til gutten.

Jeg har opplevd at fire stykker i klassen feiret sammen og da sto det på invitasjonen at jentene kunne gi gaver til to (navngitte) og guttene til de to andre. Helt greit.

Blå er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 10:35   #18
oslo78
Er frisk!
 
oslo78 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2008
Innlegg: 9.909
Blogginnlegg: 28
oslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt avoslo78 har mye å være stolt av
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Gave til begge. Vi har tvillinger i klassene til begge mine barn og har alltid gjort det sånn.

__________________
Oslo78 - verdens heldigste mamma til Storebror 04, Storesøster 06 og Lillebror 10
oslo78 er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 10:38   #19
Mex
Tidsklemma
 
Mex sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Innlegg: 8.084
Blogginnlegg: 461
Mex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de flesteMex er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Helt naturlig å gi gave til begge tenker jeg.
Her feires ofte bursdager sammen, og da gir man til alle bursdagsbarna.

__________________
Storebror des 2006
Lillebror nov 2010
"Mamma, jeg er glad i deg. Helt til månen og ut i verdensrommet"
Mex er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 08-12-15, 10:39   #20
Myria
Eppur si muove.
 
Myria sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 15.904
Myria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt av
Standard

Sv: Tvillingene inviterer hele klassen til felles bursdag - hva med gaver?

Jeg ville tatt det som en selvfølge at vi gav gaver til begge. Det er uansett ingenting i veien for å skrive noe på invitasjonen slik andre foreslår, f.eks. at dere oppfordrer til å redusere gavemengde og pengebruk og at jentene kan gi til jenta og guttene til gutten.

__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
Myria er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 19:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no