Sv: Grader av moderering (spesielt i blogger)
Opprinnelig lagt inn av rine, her.
Jeg har ikke fått med meg at noen (ikke noen) får kjappere beskjed om å roe seg enn andre, altså, men nå er jeg jo ikke i alle bloggene.
At gamle brukere får mer slack enn nye, sånn generelt (blogg eller ikke blogg) har jeg alltid ment, men nå har det jo begynt å komme meg til gode. 
Ikke jeg heller. Jeg tenker også at det ikke er noe problem om ikke modden signerer med moddehilsen. him, Esme og blant annet torsk er modder, det vet vi, nicket dere er uthevet, og er man ny har man et ansvar for å sette seg inn i hvordan forumet fungerer, så ikke noe unnskyldning at man er ny, altså. De har, slik jeg ser det, et *ekstra* ansvar når det kommer til selvjustisen som regjerer i forumet, og det at de er modde gjør at de kan skrive i den bloggen de trenger å skrive i. Så må man bare stole på at de er seriøse og har taushetsplikt. Hvilket jeg tror, hadde ikke hengt her hvis ikke. 
De trer aldri helt ut av rollen sin heller, slik jeg ser det. De har ett par briller de leser med, og måten de svarer på, er avhengig av hva som står der. Står det tull og fjas der, kan de delta ved å tulle og fjase litt selv. Er det prat som utvikler seg uheldig, kan de si ifra om det, er det en ordentlig overtramp, tar de tak i det. Hva de signerer med er egentlig underordnet så lenge man forstår funksjonen de har i forumet.
__________________
2003 2007 2009 2011
Sist redigert av Skremmern : 09-06-12 kl 19:58.
|