Sv: Julaftenproblem
Opprinnelig lagt inn av Irma, her.
Flere gjester enn det man selv er komfortabel med på julaften. Jeg og mannen min har hovedsakelig vokst opp med julaftener med kun kjernefamilien i tillegg til besteforeldre på tur. Etter at vi selv har fått barn kjenner vi på at vi ikke koser oss hvis det blir for mange på julaften (dvs. flere barn enn våre), akkurat den kvelden liker vi å feire i rolige former og på vårt vis, uten pakker som åpnes opp en og en timesvis fordi man er så mange, og kvalmende store pakkeberg styr og ståk osv. Jeg kjenner at jeg reagerer på å gå under kategorien smålig fordi vi feirer julaften på en måte som vi trives med. Vi må jo også ta konsekvensen av det, blant annet blir vi i år alene på julaften. Jeg har stor respekt for at andre ønsker og liker det annerledes, og gjør valg ut i fra det. Men jeg synes det er smålig og kalle andre smålige fordi de har andre preferanser enn en selv.
100% enig. Men nå er jeg av typen som ikke trenger andre så mye for å ha det hyggelig. Vår jul består av oss fem. Får vi svigermor på besøk blir det en liten bonus, men ikke noe vi verken forventer eller belager oss på.
Jeg leser ellers hovedinnlegger som skuffet over egne foreldre tildels, som ikke kan sette foten ned ovenfor søsteren. Så må man vurdere om man skal si i fra direkte, eller bare la det gå sin gang. Jeg hadde uansett feiret hjemme, og sagt at foreldre var velkomne, og så ble det opp til dem hvordan de løste dette.
Sist redigert av Dronningen : 06-12-11 kl 11:21.
|