Sv: Hunder i barnehagegarderoben - ok?
Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.
Jeg syns både foreldre og hundeeiere har et ansvar for å la hunder og barn møte hverandre under rolige, "kontrollerbare" forhold. Hunder er hunder og barn er barn. En barnehagegarderobe kan være et bråkete, urolig sted, og ikke egnet for slike "første møter" synes jeg, for hverken hund eller barn.
Jeg synes det er helt greit at barnehagen har et forbud mot hund av diverse årsaker, men jeg synes ikke det er fælt / uakseptabelt / uansvarlig å ta en hund med inn i garderoben hvis et slikt forbud ikke eksisterer.
Jeg hadde nok ikke tatt med meg PitBullen inn, for så å kjøre på hundekamp, men jeg antar at familiehunder (noe jeg antar hunden er, ettersom en bhgmamma hadde den med seg) er vant til litt bråk og støy, samt at de er disiplinerte nok til å holde seg i ro, ta imot ordre osv.
|