Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Er det mye arbeid å holde styr på klær og sko til barna

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 28-09-10, 14:35   #11
Skremmern
Ringskrømt
 
Skremmern sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Øst
Innlegg: 20.273
Blogginnlegg: 3
Skremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme omSkremmern har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er det mye arbeid å holde styr på klær og sko til barna

Jeg tror det avhenger av "systemet" man har. Jeg synes det var pes en periode da jeg oppbevarte alt tøyet i pappesker fra Ikea. Disse kassene stablet jeg oppå hverandre og ned i vår tørre kjeller. Jeg trodde ikke at det ble nødvendig med så mange turer opp og ned for å hente opp og pakke sammen, men pga de himmelvide forskjellene i størrelser, ble det sånn.

Så da flyttet jeg pappeskene opp fra kjelleren og inn på badet. Bak dusjen. Der var det visst litt fuktig på gulvet, så de engang pent stablede pappeskene ble bløte i bunn, sank sammen og raste ned.

Nye kasser ble kjøpt inn, merket med innhold og plassert på gjesterommet hvor de står fremdeles. Glupe meg tenkte ikke engang tanken på å kjøpe gjennomsiktige plastkasser i stedet. Nope. Nye pappesker ble det altså, med underklær, yttertøy og luer (som ikke er i bruk) om en annen. Noen av de nederste kassene har i tillegg bukket under for presset av de øverste, og til tross for nøye gjennomtenkt plassering av de tyngste kassene i bunn, raser "systemet" fremdeles.

Heldigvis for meg og hjernen min, har jeg funnet løsningen og systemet over alle system. Noe som er greit og lettvindt, men samtidig ser pent ut.

I gangen, i et innhuk og bak en gardin henger klærne til alle tre barna på tversgående stenger. Veldig oversiktig og fint. Disse klærne skal inn i hver sine garderobeskap straks loftet er ferdig om noen uker. I denne hukken kommer det et hengeskap og et skoskap. Her skal jeg henge alt av tøy som ikke er i bruk akkurat nå, men som er passelig sesongen som kommer. F.eks. vintertøy og -sko om sommeren, og vice versa. Slutt på stuing i uoversiktlige pappesker som ikke tåler en dritt. Tøyet som skal i arv og som ikke selges, skal i oversiktlige og i rekkefølge-plasserte plastkasser. Enkle å stable og greie mtp oversiktig og tilgjengelighet.

Så dette blir det nye systemet. Let's make it work!

__________________
2003 2007 2009 2011
Skremmern er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no