Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Født med surrogatmor fra India - etisk dilemma? (vg)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-08-10, 18:06   #11
Cuyahoga
etterpåklokest
 
Cuyahoga sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Innlegg: 7.880
Blogginnlegg: 179
Cuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt avCuyahoga har mye å være stolt av
Standard

Sv: Født med surrogatmor fra India - etisk dilemma? (vg)

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

Det er vel her mine meninger skiller seg fra røkla, for jeg ser ikke noe stort skille mellom å gjøre noe utifra sin egen godhet og for å være snill, og å gjøre noe utifra en økonomisk gevinst. Også om dette er "eneste mulighet til å tjene penger".

Vi har teknologien som gjør dette mulig, markede er veldig tilstede, tilbyderen er det og betalingsvilligheten er der. Skyggesidene vil være der uavhengig av om det er lov, eller ikke lov.
Problemet er ikke betalt leie av livmor, eller kjøpte seksuelle tjenester.
Problemet er de som utnytter/misbruker/tvinger/.

Ingen bombe at jeg heller ikke er stor fan av forbudet mot å kjøpe seksuelle tjenester.

Jeg prøver, men jeg skjønner ikke helt hva du mener. Poengterer du at surrogati er det samme enten man kjøper en livmor hos en kvinne med andre muligheter til økonomisk vinning i USA eller om man kjøper en livmor hos en fattig kvinne i India som ser det som en sist utvei, så kan jeg skjønne poenget ditt. Anaolgien vil vel da være at prostitusjon er prostitusjon samme om man kjøper en kvinne som gjør det for spenningen (gitt at det finnes) eller en femtenårig jente som er solgt som kjøtt fra Makedonia til København.

Men dersom du tar det dithen at du synes det er greit å kjøpe kroppen til fattige kvinner i den tredje verden som "ser det som eneste mulighet til å tjene penger" for å skaffe seg egne barn, så lurer jeg på hva du synes om å skaffe seg egne barn ved å kjøpe en toåring fra en lutfattig kvinne på gata i en tidligere sovjetrepublikk?

Cuyahoga er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
etikk, surrogatmødre


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no