Sv: Denne er jeg spent på jussen i
Det som er helt sikkert her er at dette er en tragisk sak. Uansett hvem av foreldrene som er den gærne så håper jeg virkelig at barnevernet setter inn et kriseteam rundt disse jentene så de kan få hjelp til å bearbeide det som har skjedd. Stakkars jenter!
Om det virkelig er faren som er voldelig så vil de jo være enda mer redd nå for nå blir han virkelig sinna. Men man kan jo spekulere i det uendelige, for alt vi vet så kan det være moren som er manipulerende, og er jentene redd brødrene sine så er det klart de blir med frivillig.
Håper politi og rettsvesen finner ut hva som er riktig slik at jentenes beste blir ivaretatt. Her er det to jenter som uansett har opplevd noe veldig traumatisk og som sikkert er veldig redde. Håper de får den hjelpen de trenger.
__________________
If you talk to your children, you can help them to keep their lives together. If you talk to them skillfully, you can help them to build future dreams.
|