Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Utsagn i artikkel om at kvinner vil forsørges, fra Dagbladet

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-08-10, 00:54   #11
ElinM
På vei
 
ElinM sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 3.982
ElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de flesteElinM er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Utsagn i artikkel om at kvinner vil forsørges, fra Dagbladet

Opprinnelig lagt inn av gajamor, her.

-Det er flere kvinner enn menn som går rundt med dårlig samvittighet i forhold til arbeidsplassen eller arbeidsoppgavene. En (hypotetisk gjennomsnittlig) kvinnelig lærer vil gå hjem med dårlig samvittighet for alle barna hun ikke har klart å hjelpe. Den mannlige kollegaen vil gjøre det han kan, og nyte fritiden sin når arbeidsdagen er slutt.

Dermed vil en 100% stilling for en kvinne oftere innebære grubling og søvnløse netter, mens menn oftere går ut fra at de har klart å gjøre jobben sin tilfredsstillende, og kobler ut hodet når arbeidsdagen er slutt.

Men hvorfor er det i såfall slik? Født sånn eller blitt sånn?

ElinM er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no