Sv: Fastlege - krevende jobb?
Opprinnelig lagt inn av Esme, her.
Ja! Disse legeerklæringene som fok skal ha for alt mulig. Som om en legeerklæring er noe som helst verdt om det ikke går på direkte medisinske ting. Legeerklæring på at de må ha kontoret i hjørnet "for jeg får vondt i hodet doktor av de andre", legeerklæring på at "jeg må komme litt senere på jobb, doktor, fordi jeg blir så trøtt jeg om jeg må stå opp tidlig" og whatever.
Så hva skal man gjøre? Informere pasienten om at man kan godt lage en papirlapp hvor det står hva pasienten føler, men at en attest som de har diktert selv ikke er bindende for noen andre, hverken arbeidsgivere eller andre eller nekte å skrive ut tåpelige attester og ta krangelen på det.
Gud bedre jeg kjenner jeg er så glad for at jeg ikke er allmennpraktiker. 
Jeg kjenner jeg blir helt overgitt over hva folk faktisk får seg til å syte og klage om og attpåtil kreve attest på.
Jeg tror jeg er en behagelig pasient for min fastlege; jeg er der max 1-2 ganger i årt og ærendet tar sjelden mer enn 10 min, inkl GU. Som regel må jeg vente minst 45 min og da har hun ofte et lett oppgitt ansiktsuttrykk pga pasienten foran meg. 
|