Sv: Er det praktisk med skallklær til småbarn?
Opprinnelig lagt inn av Bille, her.
Jeg er litt usikker på om jeg skal gå for skallklær som yttertøy til vesla nå til våren. Gjerne slik at det kan brukes til vinteren også, da med tykkere lag (ull, fleece e.l.) under. Vi har tidligere brukt mer forede jakker og bukser/dresser. Hva synes dere, er det mer praktisk med skallklær? Tenker typisk på aldersgruppen 3-6 år.
Jeg synes skalleklær fungerer akkurat like bra som vinterklær. Forskjellen er jo bare at vinterklærne er foret og skalleklærne ikke er det. Har man tykke, gode lag med ull under skalleklærne så fungerer de kjempefint.
Og skalleklærne får man jo virkelig brukt, de blir ikke pakket bort etter endt sesong for sesongen er jo hele året. Veldig økonomisk i alle fall. 
Opprinnelig lagt inn av Ibidelma, her.
Vi har skallklær til barna, men det brukes kun på dager der det er varmere i været. Jeg personlig ville ikke brukt det som vintertøy til så små barn. Sverger til parkdress i snøværet 
Men parkdress er da vår/høstdress, er den i tillegg vanntett og vindtett så er det et skalleplagg.
|