Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Er dere opptatt av merke?

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-03-10, 20:56   #26
007
© All rights reserved
 
007 sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Vest
Innlegg: 20.450
Blogginnlegg: 57
007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om007 har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er dere opptatt av merke?

Opprinnelig lagt inn av mammamia, her.

Det jeg opplever problematisk er når foreldre bruker barna til å utrykke hva de selv står for. Jeg kan bli like betenkt når foreldre bruker barna til å fronte hvor økologiske og miljøbevisste de lever, som de som dresser de opp i de dyreste merkeklærne eller sender de på altfor mange aktiviteter. Jeg ønsker ikke at ungene våre skal være vår parole på hvordan vi lever livet vårt.

Hvordan i all verden vil du unngå det?

Her hos oss er barna en del av familien og vi er ganske like og gjør mye av det samme, hele gjengen. Vi voksne liker å sykle = de blir mange sykkelturer, vi voksne liker fotball = det har blitt mange turer på stadion = to av ungene har blitt bitt av basillen og spiller på fotballlag, vi voksne liker å dra på hytta og bruke helgene til skigåing/kjøring = ungene er aktive på ski, vi voksne lager sunn mat = ungene spiser ganske sunt, vi voksne liker å reise = ungene er ganske bereist, vi voksne er ganske merkebevisst og handler en del på nett = ungene har blitt ganske bevisst på hva de vil ha og hva de ønsker deg.
Som du ser er ungene en del av våre liv og påvirkes av oss voksne. Vi er en aktiv familie og barna våre er med på¨mange fritidsaktiviteter (det har heldigvis roet seg de siste årene.) Nå er ikke jeg så opptatt av økologisk mat, men om jeg hadde vært det, så er det klart at dette hadde påvirket barna. Og jeg kan faktisk ikke se at det er noe negativt i at vi påvirker barna våre, så sant påvirkningen ikke er skadelig? Noe jeg altså mener at merkebevisshet ikke er, selv om jeg aldri har kledd barna mine i verken Dior, Versace eller Burberry.

007 er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no