Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hvorfor tok hun hans navn og ikke omvendt?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hvorfor tok hun hans navn?
Hennes navn var et "kjedelig" et, og hans var finere eller mer spesielt 26 34,21%
Han hadde sterkere tilknytning til sitt navn (slektsgård eller lignende) 9 11,84%
Hun ønsket å bryte med sin fars navn 5 6,58%
Fordi han er mann 7 9,21%
Han ønsket sterkest at de skulle ha hans navn 7 9,21%
Hun hadde mest lyst til å bytte 9 11,84%
Annet 13 17,11%
Deltakere: 76. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 20-05-08, 22:23   #28
Bergensis
Ventar stadig på vår
 
Bergensis sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2007
Innlegg: 9.785
Bergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt avBergensis har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hvorfor tok hun hans navn og ikke omvendt?

Svarte annet

Det var viktig for meg at alle i familien skulle ha same etternavn. Da eg var gravid med Storesøster hadde me diskusjonar om etternavn. Eg ville gjerne at barnet skulle ha mitt etternavn sist. Mannen ville gjerne at barnet skulle ha hans etternavn sist. Uansett skulle me alle ha same etternavnskombinasjon til sjuande og sist.

Løysninga vart ein slags loddtrekkning. Dagen før ultralyd bestemte me oss for at dersom det vart jente, skulle ho ha mannen sitt etternavn sist og mitt som mellomnavn. Og omvendt om det var gut.

No har alle fire den same etternavnskombinasjonen. For oss var det like naturleg at mannen skulle ta mitt etternavn som mellomnavn som at eg skulle ta han sitt etternavn som etternavn.

Eg er knytta til navnet mitt og det irriterer meg når andre ikkje brukar begge etternavn på oss. Eg heiter ikkje Bergensis Hansen. Eg heiter Bergensis Olsen Hansen

__________________
Bergensis
Bergensis er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:07.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no