Sv: Det er ikke billig å shoppe til unge i bhg.
Opprinnelig lagt inn av Michayla, her.
Veldig rart at andre barn i vår omgangskrets, samt et søskenpar i friluftbarnehage bruker samme klær som oss og gjør som oss? OG er varme og tørre i tillegg.
Altså hvis en VIL spare penger så klarer man det fint mener jeg, ved å kjøpe brukt, leite på bruktbutikker, handle på salg (av både rimlige og dyre merker).
(nettopp kjøpt 5 par ullvang sokker og lue med trumf poeng )
Vi klarer dette helt fint og mange rundt oss.
Vi har råd til å kjøpe allt nytt, men ser ikke nødvendigheten i det...
Enkelt og greit.
Jeg ser du bor i Vestfold. Jeg vil tro klimaet er et ganske annet der sammenlignet med mange andre steder i landet. Sånt blir sjølsagt avgjørende når man velger yttertøy. For eksempel har jeg sett folk på vestlandet framheve betydningen av vanntette dresser, mens det ikke er så viktig at det er varmeste sort. Folk som bor på indre østland er gjern mer opptatt av at dressen skal være skikkelig varm. At den er den aller tetteste er ikke så viktig for dem.
|