Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Fortjener noen kvinner å bli slått/sparket?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 16-04-07, 09:36   #11
Claire
Sær og kresen
 
Claire sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 5.587
Claire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme omClaire har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Fortjener noen kvinner å bli slått/sparket?

Opprinnelig lagt inn av him, her.

Jeg forsvarer ikke vold overhode - heller ikke psykisk vold som mange kvinner bedriver mot mannen sin. I slike tilfeller kan man virkelig snakke om at heleren ikke er bedre enn stjeleren, men dette gjør det selvfølgelig ikke riktigere å bruke fysisk vold, men absolutt mer forståelig.

Dette er jeg ikke helt med på. Er det virkelig så mange kvinner som bedriver "psykisk vold" eller "psykisk terror", og er det i så fall typisk for kvinner? Siden det er kvinner du nevner, mener jeg. Det forekommer helt sikkert, men at det er mange som bedriver dette, er jeg veldig i tvil om.

Og hva er egentlig psykisk terror, og hvor skal man sette grensene? For noen kan smerteterskelen for hva som oppleves som psykisk terror være betydelig lavere enn for andre, og da kan man påberope seg å ha blitt utsatt for det, med en mildt sagt subjektiv fremstilling; og møte forståelse, fra blant andre deg, him - dersom man slår?

__________________
You don't have to be black to sing the blues
From what I gather all you got to be is blue
(Joan Baez)
Claire er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:14.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no