Sv: Vil ha overgrepsanklaget ordfører tilbake
Opprinnelig lagt inn av shute, her.
Selvfølgelig er det ok. Det er forsvarerens jobb å finne alt som kan bidra til å få hennes klient frikjent og å bruke det for alt det er verdt. Advokaten hans later til å gjøre en god jobb med en dårlig sak.
I den grad man skal problematisere det, må det være hva media velger å videreformidle - til blant annet de andre overgriperne der ute.
Geir Lippestad har heller ikke bidratt til å legitimere massedrap.
Jeg ser den, mannen har krav på et forsvar i retten. Men MÅ forsvarerne prosedere saken i media i tillegg? Er man en dårlig forsvarer om man ikke gjør det? Jeg synes jeg ser vesentlige forskjeller i måten Larsen håndterer media på i forhold til Lippestad. Sistnevnte var mer nøytral når han skulle formidle sin klients synspunkter og uttalelser.
(Spørsmålene er ikke til deg, shute. Jeg synes bare forsvareren opptrår så forkastelig i media, og skjønner ikke at hun må legge seg på den linjen.)
Sist redigert av skyfri : 12-10-12 kl 14:02.
|