Sv: Apropos adventskalendere
Dette tenker jeg også på; jeg synes det er fryktelig leit at barn skal oppleve at de ikke er bra nok osv. bare fordi de ikke har pakkekalender og/eller får fine, dyre ting. Men samtidig så synes jeg det er vel så leit om man ikke skal kunne gi barna en slik kalender. Derimot så kan man kanskje tenke litt over hva man kjøper; at det ikke trenger å være så himla stort og flott alltid. Og man kan fortelle barna sine at det ikke er alle som nødvendigvis er like heldige, og at det mer enn bra nok uansett - sjokoladekalender, pakkekalender eller ingen kalender i det hele tatt.
Hos oss har vi ikke pakkekalender med 24 gaver, men med fire - en for hver søndag i adventstiden. Utover det har vi bare en enkel sjokoladekalender gitt, og nellik i appelsin.
Jeg er selv oppvokst på 10-kroners sjokoladekalender og har da klart meg vel så bra som noen andre tør jeg påstå, uten at det sier noe om hva som er rett og galt - jeg tror ikke det finnes noen fasit!
__________________
Dåtten ♥ 2006, Fjåtten ♥ 2008 & Lyn fra klar himmel ♥ 2018
Some people just need a high-five. In the face. With a chair.
Sist redigert av Bomull : 30-11-11 kl 17:34.
|