|
|||||||
| Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
Tittel og tittel....
|
Sv: Barnehagemat
jeg vet ikke helt om jeg gidder og ta deg alvorlig, for dette er bare bullshit, rett og slett. Tror du virkelig at vi gir barna boller til lunsj? Nei, vi gjør ikke det, lille venn. Men fakta er at vi har mange barn pr avdeling, det å lage mat tar faktisk lang tid, dvs at det blir mindre ansatte til å være sammen med barna og gjøre det som skal gjøres med dem,. Ja selvsagt er alt en prioriteringssak, men i forhold til alt rammeplanen sier at vi skal igjennom så må det faktisk være sånn at man prioriterer det man skal gjøre.
__________________
Nå også med avatar
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Bør lage seg en tittel selv
Medlem siden: Nov 2008
Innlegg: 1.302
![]() ![]() ![]() |
Sv: Barnehagemat
Snakker om ansattes vaner og synergieffekten det har på barna, ikke om du i ditt virke serverer langtidskonserverte hveteboller til barna. Å lære seg gode matvaner bør være en del av rammeplanen, kanskje er det vel også det for alt jeg vet. Som en skriver over her kan man ha grupper av barn som er med på skift og lager lunsj hver dag. Men det er foreløpig avhengig av hva slags stilling mat har hos de ansatte. Vil tro det er ganske mange ulike barnehagehverdager der ute, i en by med 600.000 innbyggere og full dekning, så godt som, er det langt mellom pedagogene og enda lenger mellom matkjennere. Ofte har hver avdeling en overarbeida leder som fyker rundt på møter i ett sett. Barna er størsteparten av tida hos unge og ufaglærte som er på gjennomtrekk i starten av sitt arbeidsliv. Det er prisen for popen. Full barnehagedekning, men graverende variabel standard. På mattilbudet som alt annet. Et ressursspørsmål. Ja. Men mye kan gjøres med mindre enn det man tror. Og det starter hos dem som står midt oppi det.
__________________
...på bedringens vei? |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Tittel og tittel....
|
Sv: Barnehagemat
Ansattes vaner? Synergieffekt? Jeg går utifra at du har jobbet i barnehage, og vet nøyaktig hvordan det står til i barnehager rundt omkring. Det er mulig det er slik som du beskriver i OSlo eller hvor du nå enn holder til, men jeg kjenner meg ikke igjen fra min erfaring i barnehage.
__________________
Nå også med avatar
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
ASD
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 4.934
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: BarnehagematJeg er opptatt av mat laget fra bunn av med gode råvarer. |
|
|
|
|
|
#6 |
|
ASD
Medlem siden: Mar 2010
Innlegg: 4.934
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: Barnehagemat
Det er derfor jeg skrev at en av mange grunner kan være. Vi hadde voksne nok, og vi skulle lage en dag i uken. Mine måltider ble ikke dyrere selv om jeg aldri brukte halvfabrikat. Ikke tok alt så lang tid heller |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Tittel og tittel....
|
Sv: Barnehagemat
Jeg er enig med deg i at dersom forholdene ligger tilrette for det så er det ikke noe problem. Og jeg skjønner vel ikke helt hvorfor matlaging må gå på omgang dersom det er noen som liker det bedre enn andre. Jeg er ikke spesielt glad i å lage mat, og hadde ikke nektet dersom noen andre ville lage den.
__________________
Nå også med avatar
|
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|