Sv: Blir våre barn uselvstendige og tafatte individer?
Opprinnelig lagt inn av Umuriel, her.
Men da er det jo godt at de andre barna her blir så selvstendige at de kan ta seg av dine, mine og Safrans barn. 
Den skjønte jeg ikke. Forklare?
Opprinnelig lagt inn av Hattifnatten, her.
Men altså.. Er ikke barna ute? Har ikke barna gym? Hvordan klarer de å kle seg og henge ting på plass hvis de ikke klarer det på morgen og ettermiddag? (Da sikter jeg ikke til ditt innlegg Muskat.)
Jeg fulgte ikke fordi hun ikke klarte å henge opp selv, bare så det er sagt. Garderoben er trang og liten, og det var KAOS. Min var en av de få som klarte å henge opp selv, og holde styr på tingene sine. Jeg fulgte fordi jeg syns det er viktig også å være tilsted på barnas arena. Nå går hun stort sett fra sfo selv, men de gangene jeg henter henne går jeg gjerne helt inn og blir sittende litt.
Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.
Min logikk tilsier at barnets tempo er det eneste riktige. Om man så må følge 1.klassingen 8 måneder helt inn i klasserommet. I denne prosessen snakker man med barnet og finner ut hva h*n tenker og tror samtidig som man skyter inn egne tanker om det. At man venter til barnet er klar og trygg på situasjonen, at man altså ikke forteller barnet når det bør være i stand til å gjøre det selv, viser at man lar barnet være seg selv og at det er helt greit at det tar tid. Jeg tror ikke ungen blir usikker av det, men jeg vet selvsagt ikke, men all fornuft forteller meg at enkelte ting må man lære, gjennomgå og finne ut av selv.
Enig. 
__________________
In vino veritas
|