Sv: Vogn til nesten-skole-unger?!
Opprinnelig lagt inn av guniss, her.
Joda, jeg ser den altså.
Men jeg kjenner likevel at jeg hadde stusset om jeg så nabogutten på 5 i ei vogn på vei til bhg.. 
Her er det iallefall veldig "uvanlig". Vi bor jo på bygda 
Dessuten er det kanskje forskjell på å gå sammen med familie og med barnehagen? I barnehagen vår sier de at Hannah har null problemer med en gåtur på 5 km + en vei. Mens hjemme sliter hun når vi skal gå til bestemor som bor 200 m unna 
Nå var det i hovedak snakk om ferieturer, ikke til og fra skole, jeg sa kun at jeg ikke så at det var noe galt i prinsippet med å trille et stort barn, all den tid de aller fleste faktisk bruker bil når de skal frakte de samme barna over litt større strekninger. Jeg regner ikke med at vi kommer til å bruke vogn til skolen, så sant det ikke skulle skje noe med motorikken til Glitterbarnet. Men det kan godt hende vi bruker innimellom frem til neste år, sommeren før han fyller fem. Og skal vi på ferie, tar vi den garantert med. Vi er ikke en familie som trives med å kun bevege oss noen få hundre meter mellom strand og hotell.
Glitterbarnet går også lange turer i barnehagen, men kan fint gjøre det samme med oss. Jeg ser allikevel forskjellen på en mil i skogen, når man kan bruke seks timer, og å gå fort to kilometer oppoverbakke til barnehagen om morgenen i et visst tempo for å rekke jobb.
__________________
|