Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Hva er viktigst for deg i forbindelse med kommunevalget?

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hva er viktigst?
Boligskatt vs ikke boligskatt 5 8,47%
privatisering/konkurranseutsetting vs kommunale/unverselle tjenester 18 30,51%
Barn og unge, oppvekstvilkår 43 72,88%
Skole og barnehage 48 81,36%
Helse og eldre 24 40,68%
Fattigdom, rettferdighet og sosiale spørsmål 23 38,98%
Miljø, klimatiltak 21 35,59%
Veier og andre samferdselsspørsmål, herunder scooterkjøring 9 15,25%
Kollektivtrafikk, sykkel- og gangveier 23 38,98%
Nærings- og gründerpolitikk 9 15,25%
Utviklingspolitikk (tomter, boligbygging, hyttefelt ol.) 10 16,95%
Ulike lokale spørsmål (spesifiser gjerne) 7 11,86%
Landbruks- og fiskeripolitikk 3 5,08%
barnevern, sosialvesen og psykisk helsevern 17 28,81%
Kulturtiltak, bibliotek, kulturskole, idrett 15 25,42%
Jakt, fiske og friluftsliv 1 1,69%
I kommunalvalg stemmer jeg mer på personer enn parti 9 15,25%
Jeg stemmer samme parti av gammel vane 3 5,08%
Jeg vet ikke om jeg kommer til å stemme 0 0%
Flervalgsundersøkelse. Deltakere: 59. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 23-07-07, 10:36   #26
daffy
Bør lage seg en tittel selv
 
daffy sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 5.598
Blogginnlegg: 17
daffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de flestedaffy er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Hva er viktigst for deg i forbindelse med kommunevalget?

Opprinnelig lagt inn av Madam Mim, her.

La Banga; Kari Pahle heter hun. Og slik jeg kjenner henne er hun veldig lite full av politikerpisspreik, jeg anser henne som en av de definitivt ærligste politikerne. Men jeg forstår at det er frustrerende å ikke få barnehageplass. Men i 2004 var det jo Høyre og Frp som styrte? Det var deres budsjett man jobbet etter i byen, og i Søndre Nordstrand er det veldig høy innvandrerandel, ergo veldig mange som syntes kontanstøtte var en god idé. Og det ble det faktisk spekulert i den gangen fra utbyggersiden. Hadde man i Oslo ikke lagt seg til å hvile på kontanstøtteputen, men fortsatt å ekspropiere tomter og bygge mens det fremedles var mulig å få tak håndverkere, ville barnehagesituasjonen vært annerledes i Oslo i dag. I tillegg har Oslo kommune under Høyre og Frp solgt unna kommunale tomter.

I høst ringte jeg SV i Oslo og skrev mail til Djupedal for å spørre om regjeringen kom til å klare å holde løftet om full barnehagedekning innen utgangen av 2007, slik som Kristin Halvorsen høytidelig lovet i valgkampen.

Svaret jeg fikk var at dessverre stikker Høyre og FRP kjepper i hjulene for dette, så det var dessverre ikke så mye SV kunne gjøre med saken, bortsett fra å gjøre sitt beste selvfølgelig.

På mitt spørsmål om hvorfor SV lovet noe de tydeligvis ikke hadde kontroll og makt nok til å påvirke fikk jeg derimot ikke noe godt svar.

Det er jo kjempelett å komme med fagre lovndader hvis man etterpå bare kan dekke seg bak at; "dessverre, det var så mange eksterne faktorer vi ikke kan påvirke at vi fikk det ikke til likevel".

daffy er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no