Sv: Noen som IKKE er redde for MUK?
Opprinnelig lagt inn av Interference, her.
Dette hadde jeg ikke trodd om deg Vitoen! :skingrestemme:
:fniser:
Det var vi barna sin jobb å svi ull og skrape den av hodene før vi kløyvde de, pillet ut hjernen slik at de var klar til salting og røyking. Landbrukets små gleder. :knegg.
Og smalahove smaker virkelig godt!
Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.
Nå er det vel økologisk landbruk som bruker mest skit 
Møkk til gjødsel er gull!
Skiten i denne sammenhengen var vel heller mer med tanke på alle giftstoffene som blir sprøytet med for at avlingen skal bli fin, og som vi etterpå gomler i oss.
Jada, før i tiden brukte de DDT aktivt til avlusing også, det var tider det ...
Men, tror allikevel ikke det var verre før i tiden totalt sett. Nå er det så masse hormonhermere, flammehemmere, giftstoffer og hva har du i stort sett alt vi omgir oss med. Nesten alt vi bruker i hverdagen er fulle av greier, både mat, klær, utstyr, rengjøringsmidler osv. Kjøp en enkel paprika og den er innpakket i krympeplast (ofte smaker den plast også). Melkekartongen feks, er innsatt med stoffer som gjør den vanntett, det gir også økt risiko for brystkreft.
Skulle gjerne ha tuslet i butikken i lalaland med kurv og plukket øko grønnsaker som ikke lå i plast, kjøpt melk og juice på glassflaske. Men slik er jo ikke hverdagen. 
Er nok mer på Polyanna sitt standpunkt, klar over problemet, gjør noe, men er inkonsekvent.
__________________
Den er klok den som forbedrer seg selv og godtar andre.
|