Sv: Noen som IKKE er redde for MUK?
Opprinnelig lagt inn av Hattifnatten, her.
.... skjære bort ost.
Det er to høvleskiver på en nyåpnet ost som går rett i bosset (det vil si, gubben spiser siden han ikke kjenner forskjell). Jeg ligger marginalt over mistelønn, så det er ikke der det ligger for vår del.
Men, vi benytter de tilbud som finnes. Når obs har 1 kg ost på tilbud kjøper vi mange og fryser, på lik linje med karbonadedeig, kylling, findus fryseshow osv). Vi har ikke råd til biff fra ferskvaredisken, men jeg styrer unna MUK-produkter og egentlig det meste av halvfabrikat det meste av tiden.
Det med økonomi og mat er egentlig litt trist. Jeg tror at et klasseskille i samfunnet vil bli mer og mer synlig gjennom mat og helse i direkte tilknytning.
De som har god råd vil i større og større grad kunne velge gode råvarer, økologisk og ikke minst ha kunnskapen, dermed ha bedre helse, leve lengre, kunne stå lengre i jobb og få mer penger.
Og omvendt for de med dårlig økonomi.
Det er en negativ spiral.
__________________
Den er klok den som forbedrer seg selv og godtar andre.
Sist redigert av Vito : 29-03-12 kl 22:18.
|