Sv: "Perfekte mødre"
Jeg mener ikke nødvendigvis det er værre å få smake is for tidlig enn for eksempel fisk eller nøtter.
Nøtter bør man virkelig holde barnet unna til det har nådd en viss alder. Nøtteallergi kan nemlig gi kraftig innsnevring av luftveiene, og det sier seg selv at små barn har trange nok luftveier i utgangspunktet - de har rett og slett for lite å gå på.
Opprinnelig lagt inn av Elin
Det er mitt barn ja, og man gir ikke kumelk til barn man vet har allergi. Det er jo fryktelig synd og ille for barnet at det ikke ble oppdaget kumelkallergi med en gang, og at han nå blir syk av det
Poenget er jo at man ikke vet på forhånd hva babyer er allergiske mot.
INGEN skal få teste ut om min baby tilfeldigvis er allergisk mot nøtter eller fisk med fare for babyens liv. At han nå er 2 år og spiser søle frivillig er en helt annen sak.
__________________
|