Den planlagte ostefonduen gikk i vasken da bagasjen til besøket fra Sveits ikke kom fram. Så da ble det lasagne istedet. I morgen blir det hjortegryte.
Myria
16k innlegg
Ostefondue er så godt. Det er lenge siden vi hadde det sist og det må definitivt på menyen igjen snart.
My
33k innlegg
Det blir når sveitserbagasjen kommer fram.
Lyppa
6k innlegg
I dag blir det tacorester i pitabrød
Malama
32k innlegg
I dag ane jeg ikke.
I morgen skal det visst være lapskaus, har guttungen som fyller 17 bedt om når han fikk velge middag. Ikke det jeg hadde forvenet, men da får vi lage lapskaus da
Galathea
2,3k innlegg
Har aktivert godt levert-abonnementet nå til skolestart, så da blir det lasagne i dag. Og muligens kake til dessert, vi pleier å trøste/feire første skoledag med noe godt.
Millen
27k innlegg
Noe på grillen + noe rester fra igår tenker jeg.
Skilpadda
60k innlegg
Vi har vært noen dager på besøk hos moren min.
Onsdag: Reinskav/finnbiff
Torsdag: Seibiff med stekt løk
Fredag: Reker og blåskjellsuppe
Lørdag: Entrecote med stekte potetbåter og fløtesurret sopp
Søndag: Nyydelig kveite med sandefjordsmør og kokte nypoteter
I dag: Hjemmelaget fiskegrateng
Toffskij
57k innlegg
Vi skal spise det folkehøyskoleungen har sagt. I dag: pastasalat med basilikumdressing, tomater og mozzarella. I morgen: banh mi. Onsdag: ramen på Hrimnir. Og så drar hun av sted.
Myria
16k innlegg
Restemiddag i dag. To får resten av lasagnen fra i går, to får spaghetti og kjøttsaus (fra fryseren) og mellomste får pølser i brød siden han ikke liker noe av det andre.
Strå
13k innlegg
Jeg spiste kyllinggryte til lønsj på jobben, med potetmos til. Det var godt. Om det blir middag sammen med Helten senere i dag gjenstår å se.
Nada
2,2k innlegg
Helstekt Hovelsrud-kylling med forskjellige grønnsaker, pasta, brokkolisalat og saus laget av kraften.
Blondie
46k innlegg
Seifilet med stekt løk og grønnsaker i dag. Vi nyter at vi er helt alene hjemme.
amylin
20k innlegg
Marinert kylling med stekt ris.
tinkadott
11k innlegg
Fiskeburger.
MI
millact
63k innlegg
Foreløpig bare brødskiver. Lapskaus i kveldingen.
SH
Shun
2,1k innlegg
Caprese - middag som holder meg mett lenge, og som tar fire minutter å slenge sammen.
Tjorven
61k innlegg
I dag skal vi være helt crazy og spise taco på en tirsdag.
Snuppa kommer hjem på middag i dag, så hun fikk ønske seg noe.
Myria
16k innlegg
Mannen sjekket ikke merkelappen og tok opp biff fra fryseren i stedet for kjøttdeig så da blir det biff til middag. Jeg må finne på noe tilbehør av det vi har siden jeg ikke gidder gå på butikken. Vi har poteter så blir nok ovnsbakte potetbåter og så har vi brokkolini. Jeg har en kartong fløte jeg egentlig hadde tenkt å bruke til noe annet, men den får bli brukt til hjemmelaget peppersaus i stedet.
celebelen
10k innlegg
Stekt makrell (fisket av Ville eller morfaren hennes), med selvdyrkete nypoteter, rømme og agurksalat.