Tjorven skrev:Til hverdagsbruk "jukser" vi annenhver uke. Da får vi leveranse fra middagshjelpen.no. De leverer oppskrift og alle ingredienser til middager for alle hverdagene i uka. .
Å, så genialt!
Startet av mamaria 108 svar 27k visninger
Til nyesteTjorven skrev:Til hverdagsbruk "jukser" vi annenhver uke. Da får vi leveranse fra middagshjelpen.no. De leverer oppskrift og alle ingredienser til middager for alle hverdagene i uka. .
mkj skrev:Jeg tror kanskje det har noe med å gjøre at maten binder vesken i magesekken lenger når den er moset inn i maten, mens den renner mer rett igjennom hvis den drikkes separat?
Hasselnøtt skrev:Å, så genialt!
millact skrev:Det jeg synes er verst er at minstemann henger på meg mens jeg skal lage middag! Da er det lettvint å ty til halvfabrikata.
Forleden laget jeg kyllingsuppe fra bunnen av, fant oppskrift i Foreldre & Barn. Suppen ble kjempegod, sunn og deilig, men barna nektet å smake på den!
Veravera skrev:Det er sååå typisk. Opplevd det flere ganger, spesielt minste nekter å smake. Det er så ergelig når man står og strever og lager, også vil dem ikke ha....Men vi har egentlig en regel om at dem skal smake 1 bit, kan ikke si at dem ikke liker før dem har smakt på maten. Eldstemann er flink til å smake, og heldigvis der det ut til at minstemann begynner å bli inspirert også 😉
Logg inn for å svare i denne tråden.