Canisa skrev:
Er du en katt?

Æ e da ingen pusekatt!
Men pytt, pytt - det går sikkert ut på det samme - har du noen gang sett et dødt menneske i toppen av tre, liksom?
Candy Darling skrev:
Kom den ned til slutt, Inagh? Og, viktigere, er den død nå? Var det farlig å komme ned av treet på lang sikt? :vurderer å bli treehugger:
Katta kom ned til slutt. En snill nabo tok på klatreutstyr, klatra opp, henta katta, slapp den fri på bakken - og svusj, satt katta i toppen av treet igjen. Samme snille naboen hentet da en sekk, klatret opp en gang til, stappa dyret i ranselen, og slapp den ikke ut igjen, før den var trygt inne i stua vår.
Jeg kan med hånda på hjertet si vi fikk katta i sekken.
Nuvel - katta er død. Den døde faktisk ikke så veldig lenge etterpå - den ble påkjørt av en bil.
Igjen støtter dette min teori om at det er tryggest å befinne seg i toppen av et tre, da jeg aldri heller har sett ei ihjelkjørt katte i en tretopp.
Å komme ned av treet var altså farlig på lang sikt. Ergo - hug a tree, ikke høgg et tre.