Trulte skrev:Var det seriøst!!!
Hvis du har en sjef, så BØR man ta meldingene fra ham/ henne til etterretning. .
Jeg er enig i de fleste tilfeller.
Trulte skrev:Var det seriøst!!!
Hvis du har en sjef, så BØR man ta meldingene fra ham/ henne til etterretning. .
alfaCharlie skrev:Bedrifter er forskjellige vettu, Trulte. ...og sjefer definerer sine roller forskjellig.
Trulte skrev:Ja, det er akkurat det jeg påpeker. Hvis du leser de andre innleggene mine.
Kirsebær skrev:Det er vel ikke akkurat det du påpeker? Ditt poeng er vel at man skal ha litt mer resepkt for sjefen sin i forhold til hva jeg utviste her, og at man alltid skal rette seg etter det man får beskjed om fra høyere hold?
Hvis jeg har misforstått deg nå så skjønner jeg faktisk ingenting.
Trulte skrev:Ja, det er akkurat det jeg påpeker. Hvis du leser de andre innleggene mine.
Hvis du har en sjef, så BØR man ta meldingene fra ham/ henne til etterretning. Evnt. gå videre med det til høyere instanser som verneombud/ AMU el. hvis meldingen er av så grov karakter at man ikke bør ta dette til etterretning.
Man kan være enig om å være uenig med sjefen, MEN lojal bør man være. Og man bør også ha såpass respekt for en overordnet at man tar tilbakemeldinger til etterretning. Eller som sagt, om ikke tilbakemeldingene inneholder sunn fornuft, bring det videre til fagforening, verneombud, AMU eller de instanser som er i virksomheten.
Det er ikke alltid like lett å være sjef.
alfaCharlie skrev:Åja, nei, jeg synes det er så kjedelig å lese lange tråder, så jeg gadd ikke det.
Poenget mitt er at når du skriver dette:
… så føler jeg for å påpeke at jeg også har en sjef, men at det også settes pris på at man kommer med egne innspill, og kanskje spesielt på de tingene som har med arbeidsmiljøet å gjøre. Når man sitter i en mellomposisjon i forhold til gutta på gulvet og sjefen, kan det være den i mellomposisjonen som best ser hva som bør til for å få en bedre kommunikasjon/tone. Såpass tiltro forventer jeg faktisk fra min sjef, at h*n stoler på min bedømmingsevne også.
Trulte skrev:Ja, det er jeg helt enig i. Men vær så skvær at du sier det til sjefen din på en ordentlig måte! Ikke gå bak ryggen på ham.
alfaCharlie skrev:Tja, men en viss humor synes jeg det bør være plass til på de fleste arbeidsplasser. I hvertfall hvis jeg skal være en aktuell arbeidstaker.
Ulvefar skrev:Hvis man ikke kan gjøre noe sjefen ikke liker har man ikke en sjef men en diktator, og hvis h*n gjør noe feil går det på trynet fordi alle er for usikre og underdanige til å si fra. Det får være måte på selvhøytidelighet.
Når det gjelder "å utgi seg for andre" så er det jo en viss forskjell på å identitetstyveri for egen vinnings skyld og en kul og uskyldig spøk.
Trulte skrev:Alt har en mellomting Ulvefar. Det behøver nødvendigvis bety helt i den ene retningen, eller helt i den andre.
Logg inn for å svare i denne tråden.