Mauser -
Jeg har sittet og forsøkt å tenke mer på hva det var som gjorde at det fungerte så innmari problemfritt den siste gangen jeg sluttet.
Jeg tror det kanskje omsider sank inn det der med at det faktisk er mye mer farlig enn å kjøre bil uten bilsikring. Det hadde dødd et par stykker på jobben min av kreft de siste par årene og jeg så hvor syke spesielt den ene som jobbet så lenge det gikk ble. Og innså at det virkelig var gift jeg hadde i meg - til veldig mange penger. Det var ikke en eller annen diffus greie ala Ting Som Aldri Skjær I Umiddelbar Nærhet.
Også var det dyrt. Og jeg skulle ha barn. Men det siste hadde jeg sluttet å røyke for før og holdt meg unna til etter amming for så å begynne igjen, så jeg tror ikke det var det. Det var nok at det ble reelt for meg at jeg meget vel kunne bli kjipt syk, og garantert blakkere enn nødvendig.
Også hadde jeg bare ikke lyst på mer. Som når man blir lei salami og heller vil være sulten enn å spise salami fordi man er så lei. Det var ferdig. Jeg tror det sank inn at det er dumt å røyke rett og slett jeg.
Det går jp aldeles supert med deg dette her.
Og med en nøktern bil som er ny nok til at du ikke har den på verksted hele tiden så skulle budsjettet ditt holde til en bil. Kjøp en liten en som er nyest mulig og har gått minst mulig - da får du de lavest tenkelige driftskostnadene.