Jeg ser ellers der jeg kommer fra, som er et bygdesentrum der det bor et par tusen mennesker innen ca. 1 km radius fra et sentrum som har "alt", så kjører ALLE (utenom flyktninger og folk som har mista lappen pga alder), hele tiden. Naboene til mamma har laget (og selger!!) en metalldings til å sette på hengerfestet på bilen, sånn at de kan feste på og kjøre bort søppeldunkene når de skal trilles frem (ca 100 meter), i stedet for å gå med dem.
Mamma og pappa er helt månebedotne når jeg kommer hjem og insisterer på å spasere fra busstoppet og hjem til dem (ca 500 meter.

).
Så det er litt (u)kultur også, som driver at man ikke kommer på å gå.
Busstilbudet ut på resten av øya er ikke voldsomt bra, men jeg syns det er bedre enn man skulle tro. Input var inne på at det er et valg å ikke gjøre det bedre, men det går en grense også. Jeg kjører en del buss der, og er som oftest alene på bussen, eller det er 1-2 andre personer med. (Jeg har hytte ca. 2 mil fra foreldrene mine, og har ikke bil der, så det blir en kombinasjon av buss og å låne foreldrene mine sin bil).